Sztuka w hotelu

PIOTR KRZYMOWSKI

Piotr (ur. w 1989 r.) jest absolwentem wydziału Sztuk Pięknych na prestiżowym Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie, gdzie aktualnie mieszka i tworzy. Prace Krzymowskiego pokazywane były na licznych wystawach w państwowych instytucjach oraz prywatnych galeriach, takich jak l'etrangere gallery (Londyn), ICA (Londyn), Whitechapel Gallery (Londyn), Kasia Michalski Gallery (Warszawa), oraz podczas Biennale Sztuk Pięknych w Liverpoolu.

Edycja wydruków serii kolaży wyprodukowanych specjalnie do Hotelu SixtySix powstała ze znalezionych zdjęć pochodzących z polskich magazynów takich jak "Ty i Ja" oraz "Świat" z okresu lat 60-tych. Prezentują zarówno warszawskie, jak i zagraniczne sceny z miejsc typowych dla dużych miast, ówczesną modę, zwyczaje oraz mieszkańców metropolii. Dopełnieniem każdego z nich jest dodatkowy element, który na pierwszy rzut oka może wydawać się przypadkowy lub niepasujący, a jednocześnie wprowadzający nową fabułę do momentu utrwalonego na fotografii. Artysta komponując zabawne i nieoczywiste montaże na nowo odkrywa stare fotografie, a sam proces twórczy, jak również odbiór prac odzwierciedlają motto hotelu - "Cieszyć się niespodziewanym". 

LIGHT AT NIGHT

Kuba Jurkowski

 

kubajurkowski.com

Kuba w swojej fotografii próbuje oddać piękno otaczającego nas świata w zastanym świetle, niezależnie czy jest to górskie jezioro, zabytkowy pałac, miejski skyline, czy nowoczesna architektura. 
Seria zdjęć stworzonych dla Hotelu SixtySix przedstawia fragmenty Warszawy, pokazujące jej współczesne oblicze.

Trasa dojazdu prowadzi do uliczki, w którą trzeba wjechać, żeby dojechać na parking hotelowy.

5 °C
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij